Школа 2017
Наш девіз
Хто міцні знання має - той горіх науки розламає
Герб школи
Призери олімпіад
Стежина знань
Герої АТО
Саган Сергій
Школа 2016
Категорії розділу
Життєві висоти [6]
Дошка пошани [1]
Форма входу
Логін:
Пароль:
 Каталог статей
Головна » Статті » Життєві висоти

Горбик Володимир Миколайович
Є чим звітувати і чим здивувати
  Нинішнього літа, коли зазвичай ритм ділового життя має закономірний, дарований самою природою перепочинок, Макарів та увесь цей красивий поліський район Київщини вирує активністю в будні і вихідні – асфальтується, освітлюється, фарбується, озеленюється, будується... Одне слово, чепуриться до двох свят: 17-річчя Незалежності і 85-річчя своєї малої батьківщини. Утім, можна стверджувати, що святкування – це лише одна, але зовсім не головна передумова до пожвавлення ділової і культурно-духовної активності. Такий ритм на Макарівщині спостерігається не перший рік.

  Скажімо, торік у райцентрі було відкрито пам'ятник Тарасові Шевченку, храм на честь славного земляка Святого Димитрія Ростовського та пам'ятник цьому відомому релігійному і громадському діячеві, письменнику, педагогу, авторові «Житія святих». Вшановано пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років пам'ятними знаками в райцентрі та низці сіл району.
  Знаковою подією для місцевого культурного життя стало відкриття після капітальної реконструкції кіно-концертного комплексу «Ольвія» з сучасними акустичною і проекційною системами єврорівня. Відбулися свої культурні події і у селах: у Фасові відкрито новий Будинок культури, в Колонщині, Гавронщині, Юрові та ще кількох населених пунктах заклади культури реконструйовано в сучасному стилі, в шести селах проведено капітальні ремонти клубів і бібліотек. Зводиться новий Будинок культури в селі Небелиця.
  Районний Будинок культури також нещодавно дочекався капітального ремонту, індивідуального опалення, сучасної апаратури, оновлення крісел, сцени. Нові меблі, підсилювальну апаратуру та сценічні костюми придбано для десяти сільських закладів культури та для районної дитячої школи мистецтв.
  Осучаснення і розвиток не лише центру району, а усіх без винятку сіл – одне з головних завдань місцевої влади.

 Голова райдержадміністрації Володимир Горбик за будь-якої нагоди намагається запросити інвесторів до району. І рекомендує їхньому бізнесу осідати не лише в райцентрі, а й в інших населених пунктах, аби й вони рівномірно розвивалися, соціально й культурно облаштовувалися, створювалися нові робочі місця, інфраструктура.
  Не випадково саме Макарів торік у вересні став місцем проведення форуму медичних працівників Київщини «Від первинної ланки медицини до здорової нації», на який завітав Президент України Віктор Ющенко. А у березні цей район об¬рали для обласного форуму інтелігенції, на якому обговорювався проект Концепції гуманітарного розвитку країни.
  Пріоритетною тема охорони здоров'я тут є не лише на словах. У п'ятьох селах вже діють амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
  – Економіка дозволяє нам другий рік поспіль вкладати в медичну сферу чималі кошти, розвивати установи охорони здоров'я, забезпечувати їх новою діагностичною апаратурою. Нові амбулаторії вчаться працювати не як звичайні лікувальні заклади, а як справжні центри охорони здоров'я, передусім профілактики, запобігання хворобам, – каже голова райдержадміністрації.
Певна річ, реалізація будь-яких проектів, задумів потребує коштів. Утім своїм бюджетом Макарівщина в переддень 85-річчя може похвалитися. Приміром, минулого року до районної скарбниці надійшло вдічі більше коштів, ніж позаторік. Цього року темпи не знизилися: за шість місяців 2008-го план доходів районного бюджету виконано на 145 відсотків. До казни зібрано 15 мільйонів податків з доходів фізичних осіб, що на третину більше, ніж за аналогічний період минулого року. Тобто вочевидь зросла і кількість робочих місць, і зарплата, отже, економіка виходить з тіні.
  Середній розмір заробітної плати в районі торік зріс більш як удвічі і становить нині понад  дві тисячі гривень. У першому півріччі ц. р. створено 244 нових робочих місця, загалом працевлаштовано вдвічі більше громадян, ніж торік. Нові робочі місця здебільшого з'являються в сфері малого бізнесу, що свідчить про сприятливий клімат для підприємництва. Зокрема десять осіб, які ще торік мали статус безробітних, нині вже започаткували власну справу. Рівень зареєстрованого безробіття становить 2,6 відсотка. Але це зовсім не означає, що людям бракує роботи. Нині у районному центрі зайнятості налічується понад 200 вакансій. Проблема в іншому – ринок праці відчуває гостру потребу в кваліфікованих працівниках.
Цьогоріч значно поліпшили свою роботу підприємства комунальної власності. Ще донедавна збиткові, вони за шість місяців вже сплатили до бюджету в сім разів більше податків, аніж планувалося на цей рік. Тобто й ця сфера детінізується. Як і земельне питання поволі виходить на чисту воду: земельних податків за півріччя зібрано майже уп'ятеро більше, ніж торік. На третину перевиконали план збору податків суб'єкти малого підприємництва.
  – Ми нарешті навчилися говорити з бізнесом не зверхньо, а на рівних, допомагаємо тим, хто хоче працювати, прагне як розвитку своєї фірми, так і району, поліпшує не лише власний добробут, а й збільшує статки своїх робітників, – розповідає Володимир Горбик. – Цивілізований діалог, порозуміння з бізнесовими колами – це запорука росту економіки краю, а значить, і соціальної сфери. Нині можу сміливо стверджувати: Макарівщина має значний потенціал для подальшого підвищення рівня життя громади, є однією з найперспективніших у столичній області.  
  На території району діють десять відомих у країні промислових підприємст. Сім з них цього року досягли значних обсягів  росту виробництва. Передусім Плахтянський дослідний завод ветеринарних препаратів. Торік тут ще падали обсяги виробництва, а в першому півріччі ц. р. колектив уп'ятеро наростив виробничий потенціал. Підприємство з виробництва безалкогольних напоїв та вуглекислоти «Слобода Ко» також збільшило виробництво майже наполовину. Більше продукції дає нині цегельний завод. Успішно діє підприємство машинобудівної галузі «Потенціал».
  - Червонослобідський   спритзавод нещодавно завоював титул «Найкраща якість», він – головний партнер «Хортиці», експортує вироби до Азербайджану, Туркменії та інших країн, щороку нарощує обсяги виробництва, — пояснює очільник району. — Наші підприємства постійно покращують якість продукції: впровад-жують новітні технології, розширюють ринки збуту та оновлюють асортимент.
  Сім з дев'яти місцевих сільськогосподарських підприємств завершили минулий рік з прибутками. Лідирує агрофірма «Київська» — один з провідних платників податків у районі. Агрофірма має свій племзавод, постійно нарощує обсяги реалізації тваринницької продукції. Тут ведуть інтенсивну племінну роботу, формують високу продуктивність стада. А ще «Київська» відома впровадженням нових прогресивних технологій з підвищення врожайності картоплі. Крім того, що поліська земля й так вважається сприятливою для картоплярства, тут ще й застосовують капілярне зрошення площ, зайнятих цією культурою.
  А ще на Макарівщині інтенсивно розвивається птахівництво. У Бишеві функціонує найбільша в Східній Європі інкубаторна ферма. Є перепелина і страусина ферми. Торік поголів'я птиці на птахофабриках зросло майже на 300 тисяч порівняно з попереднім роком. А в 2008-му кількість птиці збільшилася ще на 230 тисяч голів.
  Зростають обсяги виробництва яєць і м'яса. На перспективу заплановано розширення птахоферми в TOB «Слов'яни», отримано дозвіл на будівництво кількох нових пташників. Незабаром запрацює підприємство з переробки яєць — розділення їх на жовтки і білок для потреб кондитерської галузі.
Місцеве підприємство, що вирощує декоративно-посадковий матеріал, не лише розширює свої межі, а й планує звести в райцентрі найбільший в країні супермаркет декоративно-посадкового матеріалу.
  За останній рік у районі істотно пожвавилася інвестиційна діяльність. За участю іноземного капіталу буду-ються центри центри логістики, де буде задіяно капітали Кіпру, Бельгії, Польщі, Росії. Загалом впроваджуються більш як півсотні інвестиційних проектів, а обсяги інвестицій за останні три роки постійно зростають.
  У 2007 році вони становили 450 мільйонів гривень, що втричі більше, ніж 2006-му. За перше півріччя цього року обсяг інвестицій в економіку району зріс  вже майже в чотири рази, порівняно з відповідним періодом 2007 року. Понад 150 мільйонів гривень торік залучено на будівництво великої енергетичної підстанції площею 53 га. Це державний проект, який входить до стратегії розвитку енергетичної галузі країни і має на меті реалізацію електроенергії за кордон.
  Нещодавно в селі Колонщина розпочалось зведення житлово-готельного комплексу загальною вартістю понад 100 мільйонів доларів. Готельний комплекс також споруджується в Березівці, а в Копилові — виробничо-складський комплекс цементно-піщаної черепиці. В райцентрі будується завод з переробки пінополістиролу, ростуть котеджні містечка в кількох селах. За рахунок іноземного капіталу планується зведення фармацевтичного підприємства, низки гольф-клубів, садово-паркового комплексу. У планах започаткування екологічної зони відпочинку та туристичного комплексу «Сафарі-парк».
  Покращенню інвестиційної діяльності та залученню коштів в економіку краю, за словами Володимира Горбика, сприятиме районна трирічна програма залучення інвестицій та поліпшення інвестиційного клімату, ство-рення інвестпаспорту території, підвищення ефективності управління процесами інвестування.
  Макарівський район одним з перших в області завершує газифікацію. Лише у шести віддалених селах ще очікують блакитне паливо. Газопровід до Комарівки готовий до здачі в експлуатацію, завершується будівництво газопроводу до Червоногірки, готується проектно-кошторисна документація на газифікацію ще чотирьох сіл. Завершено будівництво газових котелень в шести сільських школах, на черзі ще чотири.
  Гадаємо, вже ніхто не сумнівається, що святкувати і відпочивати мають право лише ті, хто багато і напружено працює. Так, приміром, як це робить влада і громада Макарівського району.

Віктор ТИЩЕНКО для «Урядового кур'єра», 14 серпня 2008 р. №149
Категорія: Життєві висоти | Додав: emschool1 (10.04.2009)
Переглядів: 3374
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Школа
Наша адреса
11201, Житомирська обл., смт. Ємільчине,
вул. Шевченка, 4
тел. (04149)-21380

E-mail: emschool_1@ukr.net
Спартакіада
Герої АТО
Макарчук Юрій
Герої АТО
Лаговський Віктор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Мій профіль | Вихід
Пошук
Шкільне життяМалюнки дітейЄмільчинеГостьова книгаФорум