Школа 2017
Наш девіз
Хто міцні знання має - той горіх науки розламає
Герб школи
Призери олімпіад
Стежина знань
Герої АТО
Саган Сергій
Школа 2016
Категорії розділу
Життєві висоти [6]
Дошка пошани [1]
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Життєві висоти

Валерій Демченко
Досягнення уродженця Горбового Валерія Демченка вражають, адже йому - лиш 33 роки. Він - молодий науковець, але вже має величезну галерею нагород, і цьогоріч вона поповнилась не менш важливими "експонатами" - у травні він отримав Державну Премію Президенти України для молодих учених, а в червні - Премію Київського міського голови за особливі наукові досягнення. Отож, і чого все почалося...

Валерій Демченко народився 20 січня 1983 року в с. Горбовому в сім'ї робітників. Його батько Леонід Олександрович понад 35 років працював лісником Королівського лісництва, а мати Тетяна Миколаївна - касиром-бухгалтером однієї із організацій райцентру. Через кілька років родина переїхала до Ємільчиного, проте більшу частину свого дитинства Валерій провів у селі в бабусі Ганни. У шкільні роки хлопець полюбив читати підручники, художні твори, книги з релігійної тематики. Від них доводилося відтягувати силоміць.

Закінчивши Ємільчинську ЗОШ №1, юнак вступив до Житомирського обласного педагогічного ліцею. Непросто було вчитися там після сільської школи. Але об'ємні наукові лекції з математичного аналізу, фізики... Стільки ще непізнаного й цікавого! Тож і не дивно, то саме там з'явився серйозний інтерес до науки.

У 2001 році Валерій продовжує освіту в Національному педагогічному університету ім. М П. Драгоманова на фізико-математичному факультеті. На третьому курсі вишу студент познайомився з професором кафедри фізики цього ВНЗ Валерієм Михайловичом Барановським, який зацікавився активним у навчанні хлопцем і запропонував йому займатися науковою роботою з подальшим вступом до аспірантури. Відтоді кожну вільну від навчання годину він проводив у лабораторіях кафедри, де виконував свої перші дослідження в області фізико-хімії полімерів. Саме Валерій Михайлович прищепив молодому вченому головні навички наукової роботи - послідовність, ретельність у виконанні експериментів.

Свого першого наставника згодом згадував не раз. Після закінчення університету в 2006 році молодий спеціаліст вступив до аспірантури Інституту хімії високомолекулярних сполук (далі - ІХВС) Національної академії наук (НАН) України. Наукова робота Валерія була пов'язана зі створенням матеріалів, що можна використовувати для виробництва напівпровідникових пристроїв, терморезисторів, елементів мікроелектроніки тощо. Вони відповідають світовим стандартам і не мають аналогів в Україні.



У 2009 році Валерій Демченко достроково захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук. Того ж року він із дружиною їдуть на Черкащину, де починає працювати на посаді старшого викладача кафедри загальної хімії Черкаського державного технологічного університету, згодом навчає дітей астрономії, фізики та математики у Сміланському природничо-математичному ліцеї та паралельно проводить курси учням Малої академії наук. За час педагогічної роботи його неодноразово відзначають почесними грамотами, а вихованці стають переможцями олімпіади.

Та, незважаючи на значні досягнення на педагогічній ниві. Валерій Леонідович розуміє, що його покликання - не наука, і 2011 року повертається у стіни рідного ІХВС HAH України. Там і сьогодні працює на посаді старшого наукового співробітника відділу модифікації полімерів та за сумісництвом виконує обов'язки старшого наукового співробітника відділу зварювання пластмас Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона HAH України.

Досвідчений, енергійний. Валерій Демченко протягом останніх п'яти років є відповідальним виконавцем науково-дослідних відомчих та цільових тем HAH. Основний напрям його роботи - розроблення сучасного підходу до формування нанокомпозитів на основі поліелектролітних комплексів і металічних наночастинок та ін., які можна використовувати у медицині, біології та фармакології

У науковому доробку Валерія Демченка понад 150 наукових праць, серед яких монографії, навчальний посібник, 10 патентів на винахід та корисну модель, 55 статей у вітчизняних та зарубіжних журналах та тези доповідей на Міжнародних та Всеукраїнських конференціях, симпозіумах тощо.

Нині кандидат наук активно працює над докторською дисертацією на тему: "Розробка функціональних нанокомпозигів технічного та медико-біологічного призначення".

Його дружина Олена Миколаївна - теж науковець - кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Державної установи Національного наукового центру радіаційно медицини Національної академії наук України. Подружжя виховує шестирічного сина.

Та попри наукові знання й посади, попри активну науково-дослідницьку діяльність вони аж ніяк не схожі на шаблонний образ учених-"ботаніків". Молоді, завзяті, активно займаються спортом, обожнюють походи по визначних місцях. У Києві уже й не знайдеться куточка, який не відвідали. Зараз їхня мета - так само добре ознайомитися з туристичними пам'ятниками України.

Г.Колесник,
 Народна трибуна, 19 серпня 2016 р.


Категорія: Життєві висоти | Додав: emschool1 (11.11.2016)
Переглядів: 1150
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Школа
Наша адреса
11201, Житомирська обл., смт. Ємільчине,
вул. Шевченка, 4
тел. (04149)-21380

E-mail: emschool_1@ukr.net
Спартакіада
Герої АТО
Макарчук Юрій
Герої АТО
Лаговський Віктор
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Мій профіль | Вихід
Пошук
Шкільне життяМалюнки дітейЄмільчинеГостьова книгаФорум